­ 18. DEVLET FOTOĞRAF YARIŞMASI | Kültür Portalı

18. Devlet Fotoğraf Yarışması - Ankara

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, ülkemizdeki fotoğraf sanatçılarının çalışmalarını desteklemek, fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını sağlamak, gerektiğinde uluslararası platformlarda ülkemizi temsil edebilecek nitelikte fotoğraf sergileri oluşturmak amacıyla, “18. Devlet Fotoğraf Yarışması” düzenlenmektedir.
Haber ve Duyurular
23.03.2018
Ulusal
Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü

Söz konusu yarışmaya başvuru; 24 Nisan - 22 Haziran 2018 tarihleri arasında, https://plastiksanat.kultur.gov.tr/ adresi üzerinden e-devlet sistemine yönlendirilerek bu yıl ilk defa çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilecek olup, yarışmaya başvurmak için e-devlet şifresi gerekmektedir.

18. Devlet Fotoğraf Yarışması’nda;

Başarı Ödülüne değer görülecek her bir kategorideki üç (3) adet fotoğraf için, ayrı ayrı  6.000 TL ve Başarı Belgesi
Sergilenmeye değer görülecek her bir kategorideki en fazla yirmibeş (25) adet fotoğraf için, ayrı ayrı  500 TL ve Katılım Belgesi verilecektir.

Yarışmanın Seçici Kurulu

Seçici Kurul, 4 (dört) akademisyen/sanatçı ve 1 (bir) Bakanlık temsilcisinden oluşturulacak olup, üyelerin isimleri, son başvuru tarihinden (22 Haziran 2018) sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Bakanlık uzantılı resmi internet sitelerinden (www.kulturturizm.gov.trwww.guzelsanatlar.gov.tr ve www.kulturportali.gov.tr) duyurulacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve şartname için: https://plastiksanat.kultur.gov.tr/

Kamuoyunun bilgilerine arz olunur.

            

     Kültür ve Turizm Bakanlığı

Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü

Konum Bilgileri

Görüntülenme Sayısı : 2548    Eklenme Tarihi : 23 Mart 2018 Cuma    Güncellenme Tarihi : 30 Mart 2018 Cuma