­ GENÇ SANAT: 3. AFİŞ TASARIM YARIŞMASI SONUÇLANDI | Kültür Portalı

Genç Sanat: 3. Afiş Tasarım Yarışması Sonuçlandı - Ankara

100. yılında Milli Mücadeleyi anlatan afiş yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu. Genç yarışmacılar, 100. Yılında Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ve Milli Mücadele ile ilgili duygu ve düşüncelerini, birbirinden çarpıcı tasarımlara dönüştürdüler. Yarışmada, ipi göğüsleyen finalistlere, toplam 115.000 TL para ödülü dağıtılacak.
Haber ve Duyurular
18.04.2019
Ulusal
Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “2019 Milli Mücadele’nin 100. Yılı: Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a Çıkışı ve Kongreler” konulu "Genç Sanat: 3. Afiş Tasarım Yarışması” sonuçlandı. Bakanlığın genç tasarımcılar arasında farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği yarışmada; finale kalan 10 genç tasarımcı, Başarı Ödülü ve 7.000 TL para ödülüne layık görüldü. Yine 10 genç tasarımcıya Mansiyon Ödülü ve 3.000 TL para ödülü, 30 yarışmacı da sergileme ve 500 TL para ödülü verilecek.

Yarışmaya başvuru ve seçici kurul değerlendirmesi https://plastiksanat.kultur.gov.tr/ adresinden çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilmişti.

Başvurusu kabul gören 365 afiş tasarımı üzerinden gerçekleştirilen seçici kurul değerlendirmesi; Prof. Dr. Ayşegül İZER (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü), Prof. Dr. Ali TOMAK (On Dokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü), Doç. Dr. Doğan ARSLAN (İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü), Doç. Yusuf KEŞ (Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü) ile Bakanlığı temsilen Güzel Sanatlar Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Salim TOKAÇ tarafından yapıldı.

Seçici kurul tarafından belirlenen 50 afiş tasarımdan oluşturulacak sergi ise, 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilecek.

Konum Bilgileri

Görüntülenme Sayısı : 5929    Eklenme Tarihi : 18 Nisan 2019 Perşembe    Güncellenme Tarihi : 19 Nisan 2019 Cuma