­ HASANLAR BARAJ GÖLÜ | Kültür Portalı

Hasanlar Baraj Gölü - Düzce

Hasanlar Baraj Gölü Yığılca ilçemizde bulunmaktadır. Yığılca; bal ormanları, şelaleleri, mağaraları, bereketli toprakları ve doğal güzellikleri yanı sıra, İlimizin Yedigöller Milli Parkı’na 35 km mesafede bulunması sebebi ile de Düzce’nin önemli destinasyon ağının da ayaklarından biridir.

Göze sığmayan büyüklükte ve güzellikteki göl, her kıvrımından ve her yüksekliğinden tüm coşku ve güzelliğiyle pastoral lezzetler vererek insanı cezp ediyor. Göle paralel devam eden yol ara sıra göl kıyısına dek iniş müsaadesi verirken kıyıda piknik yapma şansı veriyor.

Göl çevresi özellikle mevsimine bağlı olarak doğanın değişen tonlarıyla etkileyicidir. Baraj gölü olta balıkçılığına, çevresindeki ormanlar ise doğa yürüyüşlerine çok müsait alanlardır. Alternatif su sporlarının yanı sıra, her yıl geleneksel olarak düzenlenen kano ve yelken yarışları, zengin balık kaynakları ile sportif amaçlı olta balıkçılığına müsait kıyıları ile dikkat çeken bir bölgedir.

Baraj Gölü; kano, yelken, kürek sporları, su bisikleti ve olta balıkçılığı gibi aktiviteler için uygun olup, İlçede bulunan doğal güzelliklere kısa mesafede olması sebebiyle de alternatif doğa sporları içinde oldukça uygundur. Kaynak: Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Konum Bilgileri

Görüntülenme Sayısı : 4502    Eklenme Tarihi : 19 Şubat 2013 Salı    Güncellenme Tarihi : 01 Ağustos 2018 Çarşamba