­

FOTOFEST | Türkiye

Etkinlik Bilgileri

Kültür ve Sanat Festivali
28 Eylül 2018 Cuma - 17:00    ~    07 Ekim 2018 Pazar - 17:00
Uluslararası
Bursa Belediyesi
Festival, 28 Eylül 2017 Cuma saat 17.00’da Cumhuriyet Caddesi’ndeki ‘festival yürüyüşü’ ile başlayacak.
BursaFotoFest için geri sayım başladı “Ritüller” temasıyla bu sene 8.’si yapılacak olan Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali (BursaFotoFest), 28 Eylül ile 07 Ekim 2018 tarihleri arasında fotoğraf tutkunlarını Bursa’da buluşturacak. Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle bu yıl sekizincisi düzenlenen BursaFotoFest, ‘Ritüeller’ temasıyla 28 Eylül’de kapılarını açıyor. 7 Ekim tarihine kadar sürecek olan festival, binlerce kişiyi fotoğrafın etrafında buluşturacak. Dünyanın sayılı fotoğraf festivalleri arasında gösterilen BursaFotoFest, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümü’nden Kamil Fırat’ın küratörlüğünde fotoğraf severleri yine fotoğrafın usta isimleriyle bir araya getirecek. Panel, atölye çalışmaları, ustalarla söyleşi, portfolyo değerlendirmeleri gibi bir programın yer alacağın festivalde, Magnum Photos’tan fotoğrafın efsane isimlerinden Bruno Barbey ve World Photo’dan Paolo Patrizi de yer alıyor. Çağrılı sergilere bu yıl Fransa, Sırbistan, Azerbaycan, Brezilya, Bulgaristan, İran, İtalya, Romanya, Şili, Afganistan, Hindistan ve Türkiye’nin içinde bulunduğu 12 ülkeden 165 fotoğraf sanatçısı 107 sergide yer alan 1500’den fazla fotoğrafla katılıyor. Türkiye’den ise Adana, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Bitlis, Eskişehir, Hakkari, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Mardin, Muğla, Samsun, Şanlıurfa ve Van’da fotoğrafçıların sergileri yer alıyor. Konuk ülke Hindistan Dünyanın sayılı fotoğraf festivalleri arasında gösterilen BursaFotoFest, bu sene ‘Hindistan’ı konuk ediyor. Festivale, Studio Anugraha, 18 fotoğrafçının çalışmalarından oluşan Hindistan’daki dini ritueller arasında en büyük olanı, 12 yıl içerisinde 4 mekanda gerçekleşen ve 12 yıl sonra tekrar aynı mekana geri dönen Kumbh Mela Deneyimi projesi ile katılacak. Ayrıca Hari Mahidhar, Cömert Narmada ve Sudharak Olwe, ‘Tanrıçalarıyla Evli Olanlar’ sergileriyle ve Neesha Mewada ise seminerleriyle etkinlikte yer alacak.

Festival, 28 Eylül 2017 Cuma saat 17.00’da Cumhuriyet Caddesi’ndeki ‘festival yürüyüşü’ ile başlayacak. Aynı gün akşam saat 19.00’da ise Merinos AKKM Fuar Alanı’nda ‘festival açılışı ve yarışma ödül töreni’ düzenlenecek. Festival hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.

(Kaynak: Bursa Büyükşehir Beleye Başkanlığı web sitesi, https://www.bursa.bel.tr/bursafotofest-icin-geri-sayim-basladi/haber/26469 linkinden 24.09.2018 tarihinde alınmıştır.)

Konum Bilgileri

Görüntülenme Sayısı : 1394    Eklenme Tarihi : 24 Eylül 2018 Pazartesi    Güncellenme Tarihi : 24 Eylül 2018 Pazartesi