­ AKÇAKOCA | Kültür Portalı

Akçakoca - Düzce

1950’li yıllarda deniz ve karavan turizmi ile ülkemizde ilk turizm hareketinin başladığı Düzce’nin denize kıyısı Akçakoca; denizi, kumu, balıkçı barınağı, mevsimin özelliğine göre balık çeşitleri, gün batımı, sivil ve dini mimarisi, dağ çileği, kestane balı, fındığı, mavi bayraklı plajları, yemyeşil bitki dokusu, piknik ve mesire alanları, tarihi anıt ağaçları, Ceneviz Kalesi, mağarası, şelaleleri, ve yöresel ağız tatları ile yerli ve yabancı turistler için dikkat çekicidir.

Akçakoca, Karadeniz Bölgesi'nin batı ucunda, Orta Anadolu’nun denize açılan en yakın penceresi konumunda olup, İstanbul ve Ankara gibi iki metropolün arasında yeşil ve mavinin kaynaştığı şirin bir tatil beldesidir. Düzce iline 37 kilometre mesafede bulunan bölge,  aynı zamanda Düzce'nin en büyük ilçesidir.

Akçakoca'nın öne çıkan turizm potansiyelleri;

Düzce Gezilecek Yerler

Manzara-Gezi
Doğa-Kültür Turizmi
Batı Karadeniz bölgesinin önemli turizm merkezlerinden biri alan Akçakoca; İstanbul, Ankara, Bursa ve Kocaeli gibi metropollere 2.5 – 3 saat uzaklıkta olup otoyolla kolay bir ulaşıma sahiptir. Hangi yönden gelinirse gelinsin D.100 otoyolunun Düzce turnikelerinden çıkış yapılarak Akçakoca yoluna girilir. 35 kilometrelik şehirler arası yolu yeşillikler içinde kat ederek Akçakoca’ya varılır. İl merkezinden ilçe ulaşım araçları ile de ulaşım sağlanabilmektedir.
Akçakoca/DÜZCE
+90 (380)-524-94-33
+90 (380)-524-91-62
http://www.duzceturizm.gov.tr
iktm81@kultur.gov.tr

Konum Bilgileri

Görüntülenme Sayısı : 42717    Eklenme Tarihi : 14 Şubat 2013 Perşembe    Güncellenme Tarihi : 06 Şubat 2020 Perşembe